Tíz éve épít közösséget és jövőt az iskolai mentorprogram

„Csak az tudja, hogy meddig mentünk, aki azt látta, hogy honnan indultunk el” – ezzel a Jókai-idézettel indult útjára idén szeptemberben is az iskola mentorprogramja, amely a 2025/2026-os tanév végén immár tizedik sikeres évét zárta.
A jubileumi tanév lezárására június 19-én került sor egy meghitt hangulatú záróesemény keretében. A program keretében ebben a tanévben 42 gimnazista mentor segítette 54 általános iskolás diák mindennapjait. A mentorok támogatást nyújtottak a tantárgyi felkészülésben, a házi feladatok elkészítésében, valamint a tanulással kapcsolatos nehézségek leküzdésében. A fiatalok heti rendszerességgel foglalkoztak mentoráltjaikkal, és összesen 1405 órányi önkéntes munkát végeztek. A mentorcsapat munkájába alkalmanként három korábbi mentor is bekapcsolódott, így az idei tanévben összesen 45 gimnazista vett részt a programban.
A mentorprogram nemcsak a mentoráltak fejlődését szolgálja, hanem nagy hangsúlyt fektet a mentorok képzésére és személyes fejlődésére is. Ebben a tanévben Lánczos Andrea, az iskola egykori diákja segítette a munkát. A gimnazista mentorok visszajelzései szerint sokan jelentős fejlődést tapasztaltak önismeretükben, kommunikációjukban és a mentoráltakkal való együttműködésben. Természetesen a tanév során kihívásokkal is szembesültek a résztvevők. Az egyik legfontosabb tanulság azonban az volt, hogy a diákok felismerték: sokkal több lehetőség és erő rejlik bennük, mint azt korábban gondolták. Ez a felismerés önmagában is komoly eredménynek tekinthető.
A zárórendezvényen a köszönőlevelek átadását követően az iskola igazgatónője, Prékop Mária méltatta a mentorok önkéntes munkáját, és köszönetet mondott elkötelezettségükért. Kulcsár Mónika igazgatóhelyettes dicsérő szavai mellett felidézte a mentorprogram történetét is, amely tíz évvel ezelőtt Kása Ildikó kezdeményezésére indult el. Kiemelte, hogy a program történetében az idei tanév rekordot hozott a résztvevő gimnazisták számát tekintve: diákjaink közel egynegyede vállalt 30-35 órányi önkéntes munkát a tanév folyamán! A megható pillanatok sem maradtak el: a mentoráltak saját készítésű képeslapokkal, ölelésekkel, mosolyokkal és örömkönnyekkel mondtak köszönetet mentoraiknak az egész éves támogatásért. A program ismét bebizonyította, hogy a fejlődés akkor a legerőteljesebb, ha figyelem, támogatás, elkötelezettség és szeretet áll mögötte. A mentorprogram sikerét jól mutatja, hogy számos önkéntes már az előző tanévekben is részt vett a munkában, és idén is örömmel vállalta a folytatást. Külön említést érdemel két végzős diák, Dávid Dóra és Lancz Eszter, akik gimnáziumi tanulmányaik mind a négy éve alatt mentorként segítették fiatalabb társaikat.
A mentorprogram mára joggal vált az iskola egyik büszkeségévé: olyan értéket teremt, amely nemcsak a résztvevő diákok fejlődését szolgálja, hanem az egész közösséget gazdagítja.
Mentoraink, akikre nagyon büszkék vagyunk:
Federica Stella Lucia Falanga, Filo Frederika, Kálmán Fanni, Lipka Hanna, Mihálek Karin, Németh Anikó, Simko Eszter, Száraz Zsófia, Vavrek Zsófia (I.A), Antal Anna, Bodó Enikő, Fazekas Dorka, Hrabovská Annamária, Kováč Szofi Eleonóra, Méry Bence, Sill Vivien, Táborská Lúcia, Varga Dominik (I.B) Dávid Hanna, Fülöp Tamara, Kállay Vivien, Muchena Emma, Nagy Lili, Szép Gabriella, Tepea Heiva (II.A), Bajkai Nikolett, Hlaváč Viktória, Gálik Noémi, Kiss Lilla, Kolibáč Amina, Marics Rebeka, Molnár Amina, Šonkoľ Daniela (II.B), Antal Emma, Szűcs Erika, Vaszká Hanna, Stósz Ádám (III.A), Csonthó Tímea, Göncz Boglárka, Klenovčan Barbara, Stefankovics Hanna, Valacsay Anna (III.B), Dávid Dóra, Lancz Eszter (IV.B).
Sill Zsuzsanna, a mentorprogram koordinátora









