Informácie

Vnútorný poriadok školy 2018/2019

VNÚTORNÝ PORIADOK ŠKOLY

Základná škola a Gymnázium s VJM, Dunajská 13, Bratislava

Školský rok 2018/2019

 

  1. Úvodné ustanovenie

Škola je naším druhým domovom, preto sa každý z nás chce v nej dobre cítiť. K dobrej atmosfére a úspešnej práci je potrebný poriadok a disciplína. Tento vnútorný školský poriadok slúži ako ústava našej školy. Sú v ňom obsiahnuté práva a povinnosti, resp. organizácia pracovného dňa. Jeho dodržanie je povinnosťou nielen žiakov, ale aj každého zamestnanca našej školy. Predpisy a zákony sa vzťahujú tak na prácu a život v objekte školy, ako aj na aktivity mimo vyučovania.

Vnútorný poriadok bol zostavený na základe Ústavy SR, Zákona č. 245/2008 Zb. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), Deklarácie práv dieťaťa a Listiny základných práv a slobôd vo vzťahu k žiakom, učiteľom i ostatným zamestnancom školy.

I.Organizácia vyučovania

1. Budova školy je otvorená v pracovných dňoch od 6.15 do 18.00 hodiny.

2. Vyučovacie hodiny trvajú 45 minút, pred 1. a po 6. hodine iba 40.

3. Vyučovanie prebieha podľa rozvrhu hodín, ktorý schválilo vedenie. Každý žiak a učiteľ je povinný rešpektovať rozvrh hodín.

4. Do tried na 1. a 2 poschodí sa vchádza od 8.00 (ak nie je 0. hodina). Ak žiaci ZŠ prichádzajú skôr, majú čakať v školskom klube.

5. Každej triede patrí šatňa. Za poriadok v nej zodpovedajú žiaci a ich triedny učiteľ. Zdržať sa v šatniach môžu žiaci iba pred začiatkom vyučovania a tesne po ňom. Po pol hodine poslednej vyučovacej hodiny každý žiak ZŠ má opustiť šatňu aj budovu školy, ktorý nenavštevuje ŠKD. Gymnazisti a žiaci 9. ročníka môžu sa zdržať po vyučovaní v čitárni na 2. poschodí.

6. Žiaci môžu vybavovať svoje úradné záležitosti (napr. potvrdenia, žiadosti) počas úradných hodín na sekretariáte.

7. Školská jedáleň funguje denne od 6.00 do 15.00. Obed sa vydáva v čase od 12.00 do 14.20. Odhlásenie obeda je potrebné vykonať do 8.00 v deň chýbania.

Rozvrh zvonenia Prestávky

0. hodina 7.40 – 8.20 10 minút

1. hodina 8.30 – 9.15 5 minút

2. hodina 9.20 – 10.05 20 minút veľkej prestávky

3. hodina 10.25 – 11.10 5 minút

4. hodina 11.5 0 – 12.00 10 minút

5. hodina 12.10 – 12.55 10 minút

6. hodina 13.05 – 13.50 30 minút obedňajšej prestávky

7. hodina 14.20 – 15.00 10 minút

8. hodina 15.10 – 15.50 10 minút

9. hodina 16.00 – 16.40

 

  1. Práva žiakov

1. Majú právo:

    • na bezplatné vzdelanie a výchovu v materinskom jazyku, na individuálny prí-

stup rešpektujúci ich schopnosti, nadanie a zdravotný stav,

– na úctu k svojej osobe,

    • na slobodnú voľbu voliteľných a nepovinných predmetov
    • na využitie priestorov školy.

2. Majú právo poznať kritériá hodnotenia a klasifikácie v predmetoch a správaní.

3. Žiaci môžu písať v jeden deň max. 2 druhy písomnej práce, ak má trvať viac ako 25 minút. Žiaci majú byť oboznámení o termíne takejto písomnej práce týždeň dopredu.

4. Majú právo pracovať v záujmových krúžkoch, ktoré sa vyhlasujú na začiatku školského roka.

5. Môžu sa zapojiť do súťaží a konkurzov. Deň po súťaži nemajú byť skúšaní, nemali by ani písomku písať. Toto oslobodenie platí aj pre vrcholových športovcov a tých žiakov, ktorí sa aktívne zapájajú do umeleckých činností.

6. Majú právo požiadať riaditeľa školy o štúdium podľa individuálneho študijného plánu, umožnenie štúdia v zahraničí, ak to oznámia riaditeľovi školy s odôvodnením.

7. Ak žiak má pochybnosti o správnosti hodnotenia na konci 1. alebo 2. polroka, má právo do 3 dní požiadať riaditeľa školy o komisionálne preskúšanie.

8. Žiak alebo jeho zákonný zástupca má právo na základe odborného vyjadrenia lekára požiadať riaditeľa školy o oslobodenie od vyučovania. Oslobodení žiaci majú vypracovať na konci I. alebo II. polroka esej v rozsahu 3 strán (formát A4). Tému určí telocvikár. Žiak oslobodený od TV musí však byť prítomný na hodine.

9. Majú právo prezentovať svoje pripomienky a námety svojim pedagógom, triednym učiteľom, riaditeľovi, zástupcom riaditeľa alebo členom študentského parlamentu v duchu zásad humanity a tolerancie. Do 30 dní majú dostať odpoveď na svoje pripomienky.

10. Žiaci majú nárok na sociálne štipendiá (štátne alebo od nadácie) podľa platných predpisov.

11. Majú právo stravovať sa v školskej jedálni.

12. Majú právo využívať služby školskej knižnice, ak dodržiavajú nasledovné predpisy:

    • Otvárací čas knižnice je prispôsobený k rozvrhu hodín učiteliek – knihovníčok.
    • Naraz je možné vypožičať si max. 4 knihy.
    • Výpožičná lehota je štvrťrok.
    • Za poškodené knihy sa platí (2 eurá). Pri strate knihy je potrebné zaobstarať stratenú knihu, alebo zaplatiť aktuálnu cenu knihy.
    • Žiak iba vtedy dostane vysvedčenie na konci školského roka, ak všetky vypožičané knihy vrátil.

13. Žiaci môžu dostať pochvalu alebo odmenu za výborný prospech, za úspešnú reprezentáciu školy, za prácu vykonanú pre kolektív atď.

14. Majú právo na prestup do inej školy.

IV. Povinnosti žiakov a zákazy

1. Žiaci si majú osvojiť vedomosti, zručnosti a získať návyky poskytované školou, pripravovať sa na tvorivú prácu.

2. Je zakázané vyvíjať psychický nátlak a fyzické násilie, šikanovanie a vydieranie. Porušenie sa trestá znížením známky zo správania.

3. Majú sa oboznámiť s vnútorným školským poriadkom a podľa neho sa riadiť.

4. Je zakázané bez súhlasu žiaka alebo zamestnanca školy robiť zábery (foto alebo video) na vyučovacích hodinách alebo na iných podujatiach školy. Porušenie sa trestá znížením známky zo správania.

5. Je zakázané žiakom 1.-4. ročníka ZŠ nosiť do školy mobilný telefón, tablet, hracie konzoly.

6. Je prísny zákaz používať mobilný telefón, tablet, hrací konzol na vyučovacích hodinách. Mobilné telefóny majú byť vypnuté alebo v tichom režime uložené v taškách. Pri porušení učiteľ má právo odobrať mobilný telefón. Ak sa tento zákaz trikrát poruší, žiak dostane pokarhanie od triedneho učiteľa.

7. Žiaci prichádzajú na vyučovanie a na všetky školské podujatia včas. Najmenej 10 minút pred začiatkom vyučovania už sú prítomní v škole.

8. Žiaci zdravia vyučujúceho na začiatku a na konci hodiny tak, že vstanú.

9. Žiaci bez súhlasu učiteľa nemôžu opustiť triedu počas vyučovacej hodiny ani školu počas vyučovania.

10. Vstup do odborných učební je dovolený žiakom len v doprovode príslušného vyučujúceho.

11. Žiaci prichádzajú na vyučovanie so všetkými učebnými a školskými potrebami, ktoré podľa rozvrhu hodín potrebuje na vyučovanie. Po skončení vyučovania urobia poriadok na svojom mieste: vyložia stoličku na lavicu, odpad zahodia do smetného koša, nenechávajú nič v laviciach.

12. Ak sa žiak na vyučovanie nepripraví alebo nemá domácu úlohu, ospravedlní sa pred začiatkom hodiny a uvedie dôvod nepripravenosti. Ospravedlnenie počas hodiny vyučujúci nemusí akceptovať.

13. Majú šetriť školské zariadenia a chrániť ich pred poškodením. Majú hmotnú zodpovednosť za prevzaté učebnice. V prípade poškodenia, hradí žiak vzniknutú škodu.

14. V prípade straty učebníc, žiaci na konci školského roka zaplatia 5 eur.

15. Konajú tak, aby neohrozovali svoje zdravie a bezpečnosť, ako aj zdravie a bezpečnosť iných. Porušenie sa trestá pokarhaním riaditeľom.

16. Žiakom sa neodporúča nosiť do školy cenné predmety (väčšie finančné čiastky, šperky atď.). V prípade ich straty škola za vzniknutú škodu nezodpovedá.

17. Žiaci sa majú správať tak, aby robili česť škole i sebe. Sú zodpovední za svoje správanie aj mimo školy. Za nevhodné a nepremyslené správanie nesú následky. Škola odporúča dodržiavať: žiaci ZŠ by sa mali držať bez prítomnosti rodičov či učiteľov v letnom čase do 22.00, v zimnom čase do 21.00, gymnazisti v letnom čase do 23.00, v zimnom čase do 22.00.

18. Žiaci zdravia všetkých zamestnancov školy.

19. Žiaci musia byť v škole a na všetkých školských a mimoškolských podujatiach oblečení a upravení vhodne a čisto.

20. Žiaci prichádzajú na slávnostné podujatia organizované školou (začiatok a koniec školského roka, rozlúčka so štvrtákmi, deviatakmi…) v tmavých nohaviciach/sukni a v bielej košeli/blúzke.

21. Majú dodržiavať pokyny dozorujúceho učiteľa. Porušenie sa trestá pokarhaním triednym učiteľom.

22. Do zborovne môžu vstúpiť iba na povel učiteľov. Porušenie sa trestá napomenutím triednym učiteľom.

23. Je zakázané počas vyučovania jesť, žuť žuvačku. Porušenie sa trestá napomenutím triednym učiteľom.

24. Majú sa zúčastniť všetkých podujatí, programov, ktoré sú organizované školou počas vyučovania. Majú sa počas nich slušne správať. Porušenie sa trestá neospravedlnenými hodinami, resp. pokarhaním triednym učiteľom.

25. Od septembra do konca júna každý žiak je povinný nosiť prezúvky. Porušenie sa trestá pokarhaním triednym učiteľom.

26. Je zakázané v priestoroch a okolí školy a aj pri činnostiach organizovaných školou mimo priestorov školy (napr. imatrikulácia, študentský ples, lyžiarsky výcvik…) fajčiť, používať alkoholické nápoje, drogy, hrať karty a iné hazardné hry! Porušenie sa trestá znížením známky zo správania.

27. V miestnostiach informatiky majú dodržiavať pravidlá stanovené odbornými učiteľmi v tzv. Netikette, ktorý sa nachádza na stene týchto miestností.

28. Žiak na vyučovacích hodinách môže používať notebook výlučne na zapisovanie poznámok. Ak učiteľ zistí, že žiak využíva osobný počítač na iné účely, má právo žiadať o vypnutie počítača.

29. Je zakázané žiakom pracovať – zamestnať sa ako brigádnici počas vyučovacích hodín.

30. Je zakázané žiakom, ktorí nedovŕšili 18 rokov zúčastniť sa počas pracovného týždňa (od pondelka do štvrtka) na večerných podujatiach typu ples, party atď., výnimku tvoria podujatia organizované našou školou. Porušenie sa trestá znížením známky zo správania. Žiakom starším ako 18 rokov neodporúčame zúčastniť sa počas pracovného týždňa podobného večerného podujatia.

 

V. Povinnosti týždenníkov

1. Pred vyučovaním pripravia kriedu, špongiu, resp. handru.

2. Po každej hodine alebo počas nej zotrú tabuľu.

3. Skontrolujú počet žiakov v triede.

4. Dbajú o čistotu stola a stoličky učiteľa.

5. Ak sa vyučujúci nedostaví do triedy 10 min. po zvonení, ohlásia jeho neprítomnosť v kancelárii zástupcov riaditeľky školy.

6. Hlásia neprítomnosť žiakov na začiatku každej vyučovacej hodiny.

7. Podľa pokynov vyučujúceho prinášajú a odnášajú učebné pomôcky.

8. Sú zodpovední za triednu knihu počas vyučovania.

VI. Výchovné opatrenia

1. Za porušenie vnútorného poriadku školy možno žiakom uložiť:

  • ústne napomenutie (dáva triedny učiteľ a ostatní učitelia)
  • písomné – pokarhania
    • napomenutie triednym učiteľom
    • pokarhanie triednym učiteľom
    • napomenutie riaditeľom
    • pokarhanie riaditeľom

2. Tieto opatrenia prerokováva a schvaľuje pedagogická rada, uložené opatrenia sú vedené v triednom výkaze. Triedny učiteľ informuje rodičov o nich.

    • pokarhanie
    • zníženie známky zo správania
    • podmienečné vylúčenie zo školy (neplatí pre školopovinných)

 

Po každom druhom rovnakom porušení vnútorného poriadku sa uloží ďalšie opatrenie v poradí (napr. po 2 napomenutiach triednym učiteľom tretie už je pokarhanie triednym učiteľom).

VII. Ospravedlnenie neúčasti v škole, neospravedlnené chýbanie

1. Vyučovanie a podujatia školy môže žiak vymeškať len pre vážnu chorobu, vážnu udalosť v rodine a nepredvídané dopravné pomery. V kompetencii triedneho učiteľa je uvoľniť žiaka v mimoškolskej činnosti max. na 5 dní v priebehu polroka. Na viac ako 5 dní musí mať žiak podpísané povolenie od riaditeľa školy.

2. V prípade choroby alebo inej nepredvídanej udalosti rodič v prvý deň chýbania oznámi (telefonicky, osobne alebo mailom) triednemu učiteľovi.

3. Pri návrate na vyučovanie je žiak povinný predložiť triednemu učiteľovi hodnoverný doklad podpísaný lekárom, resp. rodičom najneskôr do najbližšej triednickej hodiny. Rodičia môžu ospravedlniť neúčasť dieťaťa na vyučovaní písomne max. 5-krát v priebehu polroka, v rámci ktorého 3 súvislé dni.

4. Učivo prebraté počas neúčasti, žiak sa má doučiť po vrátení sa. V termíne po dohode s učiteľom bude otestovaný.

5. Ak žiak gymnázia má v 1. polroku 70 ospravedlnených a neospravedlnených vymeškaných hodín od septembra do začiatku zimných prázdnin, v druhom januárovom týždni má vykonať písomnú skúšku zo všetkých predmetov okrem tzv. výchovných. Výsledok písomných prác sa započíta. Ak z predmetu, z ktorého nedosiahne 30%-nú úspešnosť, na polročnom oznámení o výsledkoch dostane o jednu známku horšiu.

6. Ak žiak I.-III. ročníka gymnázia má v 2. polroku 70 ospravedlnených a neospravedlnených vymeškaných hodín od polročnej klasifikačnej porady do konca mája, v druhom júnovom týždni má vykonať písomnú skúšku zo všetkých predmetov okrem tzv. výchovných. Výsledok písomných prác sa započíta. Ak z predmetu, z ktorého nedosiahne 30%-nú úspešnosť, na koncoročnom vysvedčení dostane o jednu známku horšiu.

7. Ak žiak IV. ročníka gymnázia má v 2. polroku 50 ospravedlnených a neospravedlnených vymeškaných hodín od polročnej klasifikačnej porady do konca apríla, v prvom májovom týždni má vykonať písomnú skúšku z maturitných predmetov. Výsledok písomných prác sa započíta. Ak z predmetu, z ktorého nedosiahne 30%-nú úspešnosť, na koncoročnom vysvedčení dostane o jednu známku horšiu.

Žiak, ktorý od septembra 2018 do konca decembra 2018 chýbal 65 hodín, nebude skúšaný, ale jeho vymeškanie v januári sa pripočíta k počtu vymeškaných hodín v ďalšom polroku. Žiak, ktorý od februára 2019 do konca mája 2019 chýbal 65 hodín, nebude skúšaný, ale jeho vymeškanie v júni sa pripočíta k počtu vymeškaných hodín v novom školskom roku.

Výnimku tvoria vrcholoví športovci (viď. odseky 5.-7.).

8. Žiaci sa nemôžu zúčastniť počas 1.-6. vyučovacích hodín na rozličných kurzoch (napr. vodičský, športové tréningy…). V odôvodnených prípadoch môže riaditeľ školy umožniť výnimku na základe podanej žiadosti.

9. Ak žiak reprezentuje školu na súťaži a kvôli tomu chýba, nezapočíta sa mu ako neúčasť. V triednej knihe sa má zapísať medzi chýbajúcich, ale vymeškané hodiny sa nezapočítajú do celotýždňového súčtu.

10. Ak žiak chýbal v dňoch, počas ktorých nebolo vyučovanie, napr. počas písomnej časti maturitných skúšok, ospravedlniť sa môže iba hodnoverným dokladom od lekára.

11. Žiaci 9. ročníka ZŠ a 4. ročníka gymnázia sa počas školského roka môžu zúčastniť dní otvorených dverí max. 2 škôl (stredných alebo vysokých). Ospravedlniť sa môžu výlučne s potvrdením účasti podujatia danej školy.

12. Neskoré príchody sú rovnaké s neúčasťou. Každý neskorý príchod žiaka do školy je zaznačený v triednej knihe. Za tri bezdôvodné neskoré príchody na vyučovanie má žiak jednu neospravedlnenú hodinu.Neskorší príchod po zvonení viac ako 20 minút sa považuje za absenciu na hodine. Neskoré príchody treba zaznamenať do triednej knihy. 3 neskoré príchody sú považované za jednu neospravedlnenú hodinu. V prípade neskorého príchodu možno uznať výlučne ospravedlnenie od lekára alebo podniku SAD.

13. Triedni učitelia sú povinní informovať rodičov žiaka, ktorý ukončil povinnú školskú dochádzku pri prvej neospravedlnenej hodine, v prípade plnoletého žiaka po 3. neospravedlnenej hodine.

14. Dôsledok neospravedlnenej absencie:

Za 1-5 hodín neospravedlnenej absencie sa dáva napomenutie triednym učiteľom, za 6-14 hodín neospravedlnenej absencie napomenutie riaditeľom školy a znížená známka zo správania (2), za 15-29 hodín neospravedlnenej absencie pokarhanie riaditeľom školy a znížená známka (3), nad 30 hodín neospravedlnenej absencie je žiak, ktorý ukončil povinnú školskú dochádzku automaticky vylúčený zo školy, školopovinnému sa dáva znížená známka zo správania (4).

  1. Práva a povinnosti učiteľov

1. Učitelia majú právo:

    • na to, aby sa k nim žiaci správali úctivo a rešpektovali ich pokyny,
    • presadiť žiaka podľa vlastného uváženia na svojej vyučovacej hodine,
    • hodnotiť výkony žiakov,
    • dostať sa k poznatkom a informáciám, ktoré sú potrebné k ich práci,
    • ako členovia pedagogickej rady podieľať sa na tvorbe a hodnotení školského pedagogického programu,
    • požiadať triedneho učiteľa, aby navrhol žiakovi, ktorý porušuje školský poriadok, uloženie opatrenia vo výchove,
    • voliť svojich zástupcov do rady školy a byť volenými členmi rady školy
    • na súkromie.

2. Triedny učiteľ má právo:

    • rozhodnúť o ospravedlnení alebo neospravedlnení absencie žiaka,
    • rozhodnúť o uvoľnení žiaka z vyučovania na najviac 4 dni,
    • vypracovať zasadací poriadok a požadovať jeho dodržiavanie,
    • rozhodnúť o konaní sa alebo nekonaní koncoročného školského výletu.

 

3. Povinnosti učiteľov:

– starajú sa o duševnú a fyzickú ochranu žiakov, chránia ich mravný vývoj,

    • dbajú o svoj odborný, pedagogický a osobnostný rast,
    • nemôžu svojvoľne predlžovať ani skracovať vyučovacie hodiny,
    • v spolupráci s ostatnými učiteľmi koordinujú termíny písomných prác tak, aby žiak v jednom dni písal najviac dve písomné práce v trvaní viac ako 25 minút,
    • poskytovať žiakom pomoc a ochranu aj počas prestávok vykonávaním pedagogického dozoru na chodbách a v školskej jedálni, najmä pred šikanovaním,
    • poskytovať žiakom priebežne včasnú spätnú väzbu o ich dosiahnutých študijných výsledkoch, opraviť ich písomky do 2 týždňov, resp. zapísať známky/body do IŽK,
    • pravidelne informovať rodičov o prospechu, správaní a opatreniach vo výchove uplatnených voči ich dieťaťu, raz každý druhý týždeň zapísať známky do internetovej žiackej knižky.

 

Ďalšie práva a povinnosti obsahuje Zákonník práce.

  1. Práva a povinnosti rodičov

1. Rodič má právo na:

    • vzdelávanie svojho dieťaťa bez diskriminácie,
    • na slobodnú voľbu školy,
    • na integrovanie svojho dieťaťa, a teda individuálny prístup vo výchove a vzdelávaní, odklad začiatku povinnej školskej dochádzky svojho dieťaťa o jeden školský rok na základe výsledkov psychologického vyšetrenia,
    • požiadať o komisionálne preskúšanie svojho dieťaťa, ak má pochybnosti o správnosti klasifikácie,
    • byť prítomný na komisionálnom preskúšaní svojho dieťaťa po predchádzajúcom súhlase riaditeľa školy,
    • úplné a presné informácie o výchovno-vzdelávacích výsledkoch žiaka, jeho dochádzke do školy,
    • oboznámiť sa s výchovno-vzdelávacím programom školy a školským poriadkom, vyjadrovať sa k nim prostredníctvom orgánov školskej samosprávy,
    • vydanie potvrdenia o návšteve školy, odpisu vysvedčenia, stravných lístkov a pod.

 

2. Rodič je povinný:

    • prihlásiť školopovinné dieťa na zápis do školy a dbať o to, aby dochádzalo do školy pravidelne a včas,
    • vytvoriť pre dieťa podmienky na prípravu na výchovu a vzdelávanie v škole a na plnenie školských povinností,
    • ospravedlniť neprítomnosť žiaka na vyučovaní bez zbytočného odkladu, v odôvodnených prípadoch predložiť lekárske potvrdenie o chorobe,
    • zabezpečiť dieťaťu školské pomôcky nevyhnutné pre riadny priebeh vzdelávacieho procesu,
    • zúčastňovať sa na schôdzach rodičovských združení,
    • dbať na výzor a obliekanie žiaka, aby to nebolo v rozpore s morálkou,
    • nahradiť škodu, ktorú žiak úmyselne zavinil,
    • ak rodič prihlási žiaka na dochádzku do školského klubu detí, dbá, aby žiak dochádzal pravidelne a včas uhrádzal príspevok na čiastočnú úhradu nákladov ŠKD,
    • informovať školu o zmene zdravotnej spôsobilosti jeho dieťaťa, jeho zdravotných problémoch alebo iných závažných skutočnostiach, ktoré by mohli mať vplyv na priebeh výchovy a vzdelávania,
    • ctiť ľudskú dôstojnosť a práva učiteľov a zamestnancov školy.

X. Školský klub detí

 

1. Žiak je do ŠKD prijatý na základe zápisného lístka vyplneného rodičmi do 15. septembra. V odôvodnenom prípade žiak môže byť prijatý do ŠKD aj počas školského roka.

2. Žiaci 1.-6. tried sa môžu prihlásiť do ŠKD.

3. Činnosť ŠKD sa začína tesne po poslednej vyučovacej hodine a trvá do 18.00.

4. Ak má žiak odísť z ŠKD v iný čas, ako je uvedený na zápisnom lístku, musia to rodičia oznámiť vychovávateľke písomne na osobitnom lístku.

5. Žiaci sa môžu držať na školskom dvore iba v prítomnosti vychovávateliek. Bez dozoru nemôžu ostať ani v triedach.

6. Mesačný poplatok ŠKD za žiaka je 15 eur. Rodičia majú zaplatiť dva mesačné poplatky naraz do 10. dňa v mesiaci.

XI. Záverečné ustanovenia

Vnútorný poriadok školy je zverejnený na webovej stránke školy – www.mtag.sk, je vyvesený v každej triede. Triedni učitelia sú povinní oboznámiť s Vnútorným poriadkom školy žiakov triedy a ich rodičov.

Zmeny a doplnky Vnútorného poriadku školy schvaľuje riaditeľ školy po prerokovaní na pedagogickej rade, po pripomienkovaní v Rade rodičovského združenia, Rade školy, Študentským parlamentom.

Vnútorný poriadok školy nadobúda účinnosť dňom 10. septembra 2018.

Back to top button