November 17-ét a Nemzetközi Diáktanács 1941-ben nyilvánította nemzetközi diáknappá, megemlékezvén egy szomorú eseményről: 1939. november 17-én a nácik az összes cseh- és morvaországi felsőoktatási intézményt bezárták, és mintegy 1200 tanárt és diákot koncentrációs táborba hurcoltak. Azóta ez a nap a diákok multikulturalizmusának nem politikai ünnepe.
Drága Gyermekeink! Egy évvel ezelőtt a gimis Diákönkormányzatunk szervezésében lezajlott diáknapon azt ünnepeltük, hogy mennyire élvezetes együtt lenni, a jobbnál jobb közös programok szervezésének csak az idő és épületünk paraméterei szabtak határt, és tovább erősödött bennünk az érzés, hogy jó tagjává válni a Duna utca nagy családjának. Volt diákdiri; a tornateremben egymást érték a különböző sportmeccsek; a relaxteremben jógáztunk és táncoltunk; az osztálytermekben pattogatott kukoricát majszolgatva moziztunk; a napköziben társasjátékoztunk; vegyes tanár-diák csapatok vetélkedőn mérték össze tudásukat, ügyességüket; és két fordított órán a tanárok is megtapasztalhatták, milyen az iskolapadban ülni. Emlékezzünk együtt erre az élményekkel, felszabadult, jó hangulatú bolondozással teli napra a tavalyi képek nézegetésével, és újra érezhetjük a büszkeséget az iskolánkhoz méltó diáknap megszervezése és lebonyolítása kapcsán, valamint az örömöt, hogy ilyen kreatív, összetartó diákságunk és tantestületünk van!
Ha a koronavírus nem rombolja szét ismételten az iskolaév szép, hagyományos rendjét, akkor tegnap, november 16-án újra átéltük volna az összetartozás, az ünneplés óráit a DÖK által a tanév elejétől nagy izgalommal szervezett diáknapon. Ehelyett további 45 napos szükségállapot áll előttünk, és még minimum két hét távoktatás…
Kellemes diáknapot kívánunk minden drága Diákunknak, a gimnazistáknak pedig pénteken szép, együtt töltött órákat!
a Duna utcai iskola vezetősége és tanári kara