Friss hírek

Eredmények a 2016/2017-es tanévben


ALAPISKOLA 1-4.o.

• A Szép Magyar Beszéd országos fordulójának 1. helyezettje a 4. o.-ból: Biháry Bianka (kerületi 1. hely) felk. t.: Vician Lívia
• A Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Versenyen a kerületi fordulóig jutott tanulók: Holénia Johanna – országos 1. hely, Biháry Laura, Rácz Dorka, Biháry Bianka , Čerňanská Tímea felk. t.: Kása Ildikó, Vician Lívia
• A Poznaj slovenskú reč kerületi fordulójának résztvevői: Biháry Bianka 1. hely, országos 1. hely 4.o. felk. t.: Vician Lívia
• A Pitagoriász matematikaverseny körzeti fordulóján sikeres megoldók voltak:
Fitrian Mirkó, Árvai László, Stefankovics Hanna – 3.o., Kvasnica Tamara 4.o. felk. t.: Kovács Ilona, Vician Lívia
• A Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2016-17 sikeres megoldói között szerepelnek: Fitrian Mirkó 3.o. 10. hely, sikeresek: Baráth Bence 2.o., Pagáč Erik 3.o., Kvasnica Tamara 4.o. felk. t.: Kovács Ilona,
• A Šaliansky Maťko szlovák szavalóverseny körzeti fordulóján Biháry Bianka 3. helyezést ért el felk. t.: Vician Lívia
• A MAKSÍK matematikaverseny sikeres megoldói: Ruggiero Chance Timothy, Nemes Máté 2.o., Popély Balázs, Bezák Veronika, Klenovčan Barbora, Kuštár Martin 3.o., Kvasnica Tamara, Ruggiero Cheyenne Alexandra 4.o.
• McDonalds Cup labdarúgó bajnokságon részt vettek, és a járási 4. helyen végeztek: Kiss Dániel, Mišák Bence, Popély Balázs, Urban Richárd, Varga Noel, Árvai László, Gajdošík Dániel, Kuštár Márton, Vaszky Hana, Klenovčan Barbara felk. t.: Urban Péter
• A felsőszeli népdalversenyen országos 3. helyezett lett Fitrian Mirkó 3.o., Milics Alex Benjamin 2.o. dicséretben részesült felk.: Szabó Klaudia
• A Všetkovedko országos versenyben sikeres lett Biháry Bianka 4.o.
• A Hviezdoslavov Kubín szavalóverseny körzeti fordulójának résztvevője: Biháry Bianka 4.o. felk. t.: Vician Lívia
• Rácz Dorka, Milics Benjámin, Fitrian Mirko, Kuštár Martin, Klenovčan Barbora, Vaszká Hana, Czerwinska Lilla, Gőgh Amélia, Maliňák Katalin 4. o., Lajos Anna, Pagáč Lívia, Jacenko Zoja, György Jasmin, Holénia Mihály 5. o., Petrik Zsófia 7. o.
Az Iciri-Piciri bábkör tagjai, sikeresen szerepeltek a Duna Menti Tavasz elődöntőjén, felk.: Farkas Márta

ALAPISKOLA 5-9.o.

Magyar nyelv
• Az országos Anyanyelvi Szövegértelmezési Verseny résztvevője volt Dávid Andrea 8.o. – felk. t.: Görcs Katalin
• a Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny országos fordulójának résztvevője volt: Kiss Flóra 7.o. felk. t.: Görcs Katalin
• A Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny kerületi fordulójának résztvevői voltak: Karnay Ábel, Lajos Ráchel Anna, 5.o.Lajos Sára Andrea 7.o., Vasík Áron Máté 8.o., Vasík János László 9.o. felk. t.: Görcs Katalin és Duborszky Attila
• A Szép Magyar Beszéd országos fordulójának résztvevője volt (kerületi 3. hely) Vasík Áron 8.o. felk. t.: Görcs Katalin
• A Katedra irodalmi versenyének, Pénzes István Irodalmi Vetélkedő résztvevői: Macsai Maximilian, Karnay Ábel, Holénia Mihály felk. t.: Duborszky Attila

Szlovák nyelv
• A Šaliansky Maťko szlovák szavalóverseny körzeti fordulójának résztvevője volt Jakubáč Éva – 7.o. felk. t.: Wittenberger Zsuzsanna
• A Poznaj slovenskú reč kerületi fordulójának 4. helyezettje: Gunár Dávid 9.o.
felk. t.: Wittenberger Zsuzsanna
• A Hviezdoslavov Kubín szavalóverseny körzeti fordulójának 1. helyezettje, a kerületi forduló résztvevője volt: Karnay Ábel 5.o. felk. t.: Wittenberger Zsuzsanna

Történelem
• A Krókusz projekt résztvevői: 7.o. felk. t.: Duborszky Attila
• A Katedra történelmi versenyének résztvevői: Amiry Manesh, Amilla, Solymos Lisa, Petőcz Dorottya 8.o. felk. t.: Demcsák Edit

Idegen nyelvek – angol és német nyelv
• Az angol nyelvi olimpia körzeti fordulóján Petőcz András 7.o. 10. helyen, Nagy Lucia 4. helyen végzett felk. t.: Tóth Tünde és Popély Andrea
• A német nyelvi olimpia körzeti 3. helyezettje Búcsi Tamás 8.o. felk. t.: Fónod Marianna
• A Shakespeare Memorial angol szavalóverseny résztvevője Jakubáč Éva 7.o. felk. t.: Popély Andrea

Matematika
• A matematikai olimpia körzeti fordulójának sikeres résztvevői: Čerňanská Veronika, Szédelyi Krisztina 6.o. felk. t.: Egri Gabriella
• A Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2016-17 sikeres megoldói: Szédelyi Krisztina 6.o., Farkaš Csaba 9.o. felk. t.: Egri Gabriella és Kováts Márta
• A Pitagoriász mat. verseny sikeres megoldói: Lajos Anna Ráchel, Kenderessy Áron 5.o., Szédelyi Krisztina, Korenko Mihály, Urban Barbara, Balogh Dávid, Krnáč Viktor, Szlama Attila 6.o., Kudlicska Simon, Gergely Máté, Petőcz András 7.o., Petőcz Éva Dorotta, Timár Laura 8.o. felk. t.: Egri Gabriella és Kováts Márta
• A MAKS matematikaverseny sikeres megoldója: Amiry Manesh Amilla 8.o. felk. t.: Egri Gabriella
• A Pikopretek matematikaveseny résztvevői voltak: Szédelyi Krisztina, Urban Barbara, Krnáč Viktor, Balog Dávid 16. hely 6.o., Básti Dániel, Básti Luca, Kvasnica Emma, Petőcz András 7.o., 17. hely, Amiry Manesh Amilla, Mucska Márk, Petőcz Éva Dorottya, Szitás Róbert 8.o. 23. hely felk. t.: Egri Gabriella
• A Matboj mat.verseny 18. helyezettjei a 8.o. felk. t.: Egri Gabriella

Informatika
• Az i-bobor verseny sikeres megoldói: Solymos Lisa, Petőcz Éva Dorottya 8.o., Búcsi Tamás, Farkaš Csaba 9.o., felk. t.: Básti Angelika, Bertók Euridike
• Scratch Cup 2017 – Vasík János 25. hely, Sóki Dávid 116. hely felk. t.: Básti Angelika

Biológia
• Tatranskí rytieri – természetvédelmi projekt résztvevői: az egész 9.o., felk. t.: Marták Zsolt
• A Természettudományi Konferencia résztvevője volt Szencen Jakubáč Erik 6.o. felk. t.: Marták Zsolt

Zene
• Kodály-verseny országos fordulóján aranysávosak: Petrik Zsófia, Ladwein Katerina, Lajos Sára Andrea 7.o., ezüstsávosak lettek: Čerňanská Veronika, Szédelyi Krisztina, Urban Barbara 6.o., bronzsávosak: Holénia, Mihály, Hubay Dominik, Kenderessy Áron, Karnay Ábel, Macsai Maximilián, Szlama Attila 6.o. felk.: Szabó Klaudia

Testnevelés
• A kosárlabda-bajnokságon a lányok csapata a járási a 3. helyet szerezte meg: Amiry Mansh, Amilla, Básti Luca, Gönczi Zsófia, Jakubáč Éva, Petőcz Dorottya, Solymos Lisa, Závodský Katalin, Pomsár Rebeca felk. t.: Kudlicska Róbert
• A járási mezei futóbajnokságon a fiúk a 10., 16., 18., 19., 21. helyet, a lányok a 10., 14. helyet szerezték meg, konkrétan.
felk. t.: Urban Péter és Kudlicska Róbert
• A florbal járási bajnokságon a lányok csapata a 2. helyet szerezte meg: Kvasnica Emma, Jakubáč Éva, Závodský Katalin 7.o., Petőcz Éva Dorottya, Amiry Manesh Amilla 8.o. felk. t.: Kudlicska Róbert
• A járási atlétikai bajnokságon: Szitás Róbert 60 m-es futásban 2. helyen, távolugrásban 2. helyen, Mucska Márk 22. helyen súlylökésben, krikettlabda- hajításban Márk a 12. helyen végzett felk. t.: Urban Péter
• Az olimpiai nap keretén belül szervezett futóversenyen (Beh olympijského dňa) Kudlicska Lili 5.o. 3. helyen, Mucska Laura 6.o. a 3. helyen, Kudlicska Simon 7.o. a 2. helyen, az iskola csapata pedig a 7. helyen végzett felk. t.: Urban Péter és Kudlicska Róbert

Egyéb
• Az Expert országos műveltségi versenyen TOP EXPERT címet nyert: Korenko Mihály 6.o., az EXPERT cím viselői: Korenko Mihály 6.o., Petőcz Éva Dorottya 7.o., Vasík János, Sóki Dávid Ádám 9.o.

GIMNÁZIUM

Magyar nyelv
• A Szép Magyar Beszéd járási-kerületi fordulóján 2, ill. 3. helyezést értek el, az országos forduló résztvevői voltak: Kováts Virág II.B, Katona Eszter II.A, felk. t.: Kulcsár Mónika és Iró Erzsébet
• A X. Kulcsár Tibor Vers- és Prózamondó Verseny eredménye: Ziff Stella 1. hely, Póda László 2. hely, Katona Eszter III.A 3. hely Felk. t.: Kulcsár Mónika
• XIII. Országos Esszéíró Pályázaton fődíjas lett Kováts Virág Borbála II.A, 1. helyezett Vojtek Lili, különdíjasok: Ziff Stella és Gál Sofia felk. t.: Iró Erzsébet és Kulcsár Mónika
• Az Implom József Helyesírási Verseny országos fordulóján Papp Zsuzsanna – II.B a 2. helyen végzett, az országos forduló résztvevője volt Gergely Eszter IV.B felk. t.: Iró Erzsébet és Demcsák Edit
• A Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny kerületi fordulójának résztvevői:
Ziff Stella II.A, Csikmák Katalin III.B, Katona Eszter III.A, Bacsfai Márk IV.A, Zakál Réka III.A, Póda László II.A, Nagy Ádám III.A, Csikmák Katalin és Bacsfai Márk az országos forduló résztvevői voltak felk. t.: Iró Erzsébet és Demcsák Edit
• Az országos Anyanyelvi Szövegértelmezési Verseny résztvevője volt: Kováts Virág II.B és Sima Dávid I.B felk. t.: Iró Erzsébet és Duborszky Attila
• A nyitrai Konstantin Egyetem által szervezett Legere irodalmi verseny országos 1. helyezettjei a prezentációk készítésében, ill. 5. helyezettek az irodalmi részében: Farkas Anna, Csemez Flóra, Csipak Mátyás felk. t.: Iró Erzsébet
• A Médiasztár fotóriporteri kategóriában 1. helyezett lett Koller Regina II.A, újságírásban a döntő résztvevői: Kováts Virág, Gál Sofia, Koller Regina felk. t.: Iró Erzsébet
• A színháztörténeti vetélkedő országos 3. helyezettjei: Farkaš Anna, Szolcsányi Lea, Rovensky Emma I.B, Koleszár Linda, Németh Dóra, Ziff Stella – országos 4. hely felk. t.: Kulcsár Mónika
• Ziff Stella résztvevője volt a Nemzeti Szabó Lőrinc Szavalóversenynek Hévizen felk. t.: Kulcsár Mónika
• Ziff Stella résztvevője volt a Kazinczy-versenynek Győrben felk. t.: Kulcsár Mónika
• Ziff Stella résztvevője volt a Latinovits Zoltán Szavalóversenynek, különdíjas lett felk. t.: Kulcsár Mónika
• Ziff Stella a Cséfalvay Alapítvány díjazottja volt felk. t.: Kulcsár Mónika
• A Palóc Társaság pályázatának díjazottjai: Vojtek Lili II.A, Nagy Ádám III.A felk. t.: Kulcsár Mónika
• A Kaszás Attila Szavalóverseny résztvevője: Ziff Stella – aranysáv felk. t.: Kulcsár Mónika

Szlovák nyelv
• A szlovák nyelvi olimpia körzeti fordulójának résztvevője: Vincze Veronika II.A felk. t.: Szabó Andrea
• A Poznaj slovenskú reč kerületi fordulójának 1. helyezettje: Miklóš Matilda II.B , 3. hely Nagy Ádám III.A, Vincze Veronika 7. hely II.A , az országos forduló résztvevői: Miklóš Matilda bronzsáv, Nagy Ádám ezüstsáv, felk. t.: Wittenberger Zsuzsanna, Szabó Andrea, Morvay Eleonóra

Idegen nyelvek – angol és német nyelv
• Az angol nyelvi olimpia körzeti fordulóján Vojtek Lili II.A a 3. helyen, Nemes Tamás a 3. helyen végeztek. felk. t.: Szabó Andrea
• A Shakespeare Memorial szavalóversenyen Farkaš Anna és Miklóš Matilda vettek részt felk. t.: Szabó Andrea
• A német nyelvi olimpia kerületi fordulóján Trebula Dalma IV.B 1. lett, az országos forduló 2. helyezettje, Németh Dóra a körzeti forduló 3. helyezettje felk. t.: Fónod Marianna
• Az Erasmus + projekt résztvevői: Čonga Péter, Nagy János, Ziff Stella, Világi Gabriella, Vojtek Lili, Somogyi Marianna, Végh András, Miklóš Matilda, Farkaš Anna, Lelkes Dominik, Jacenko Oksana, Jávorcsík Dávid, Kassai Tamás, Bögi Fanni, Vician Anna, Zakál Réka, Németh Laura, Horváth Gergely, Haják Norbert, Frühwald Karin, Mucska Szilvia, Egri Evelin, Szűcs Réka, Sloboda Bálint, Sedlár Flóra felk. t.: Young Judit és Tóth Tünde

Történelem
• A Kincskeresők – regionális értékeket kutató diákok országos konferenciáján Farkaš Anna és Vojtek Lili képviselték iskolánkat felk. t.: Kulcsár Mónika, Demcsák Edit, Berta Ilona
• a Múltidéző országos fordulójának 1. helyezettjei: Haják Norbert, Gyűrösi Anna, Kováts Virág, 3. helyezettjei: Csemez Flóra, Hrabovszká Tünde, Holop Celia felk. t.: Kulcsár Mónika és Duborszky Attila
• a TUDOK (Tudományos Diákkör) országos fordulóján 2. helyezést ért el, a Kárpát-medencei döntőben szintén 2. lett Vojtek Lili II.A Néprajz, zene- és hangszertörténet, származástan, életpályakutatás szekcióban felk. t.: Kulcsár Mónika
• a Rákóczi Szövetség esszéíró pályázatán dicsérő oklevelet vehetett át Gyűrösi Anna II.A felk. t.: Kulcsár Mónika
• A Krókusz projekt résztvevői: Katona Eszter, Nagy Ádám, Szabó Dóra, Szabó Krisztina, Vaňo Tímea, Zakál Réka, Magát Dominika, Haják Norbert III.A, Csölle Máté, Szabó Károly, Ribánszka Friderika, Krizsan Zsuzsa, Magyar Dalma, Csikmák Katalin III.B felk. t.: Kulcsár Mónika
• CENTROPA – videókészítés, verseny a holocaust témájában – dicséret: Vojtek Lili, Farkas Anna, Jacenko Oksana felk. t.: Kulcsár Mónika
• Szent László-vetélkedő, 2 forduló után a szeptemberi döntő résztvevői: 3. hely – Kováts Virág, Gyűrösi Anna, Haják Norbert, 6. hely – Csemez Flóra, Holop Célia, Hrabovská Tünde felk. t.: Kulcsár Mónika és Duborszky Attila

Matematika
• A Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2016-17 sikeres megoldói: Molnár Alexandra II.A, Čonga Péter II.A felk. t.: Básti Angelika
• A 40. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny résztvevője volt a II.A-ból Molnár Alexandra felk. t.: Básti Angelika
• A mat. olimpia kerületi fordulójának résztvevője: Molnár Alexandra II.A felk. t.: Básti Angelika

Informatika
• i-bobor informatikai verseny sikeres megoldói: Fitus Eszter II.B, Vician Anna III.A, Sloboda Bálint III.B, Čonga Péter II.A felk. t.: Básti Angelika és Bertók Euridike

Biológia és geográfia
• az Environmentális Napok díjazottjai, projektkészítői, szervezői: Horváth Edina, Ajpek Katalin, Magyari Liza, Tóth Csilla I.A,B
Gál Sofia, Fülöp Orsolya, Fitus Eszter, Jávorcsík Dávid, Schavel László, Farkaš Anna, Ziff Stella, Világi Gabriella, Szórád Lili, Kováts Virág, Holop Célia – II.A,B
Markolt Réka, Vician Anna, Egri Evelin, Vaňo Tímea, Szőcs Réka, Mucska Szilvia, Krizsan Zsuzsa, Szabó Ádám, Tóth Angelika – III.A,B
felk. t.: Berta Ilona, Marták Zsolt, Králik Henrietta
• Az Environmentális Napok fotópályázatának díjazottjai: Gál Sofia II.B, Fülöp Orsolya II.A,

Testnevelés
• A járási mezei futóversenyen 10.. 16., 18., 19., 21. ill. a lányok a 10., 14. helyen végeztek, csapatban a fiúk a 6. helyet, a lányok az 5. helyet szerezték meg felk. t.: Urban Péter és Kudlicska Róbert
• A gimnazisták csapata az SZMGOB kosárlabda-bajnokságon: lányok 3. helyen, fiúk 4. helyen végeztek:
Lányok: Kluka Aranka, Kassai Veronika, Varga Viktória, Bögi Fanni, Molnár Alexandra, Fülöp Orsolya, Varga Barbara, Horváth Edina, Kiss Dominika
Fiúk: Horváth Gergely, Horváth Mátyás, Halászik Denis, Szabó Károly, Jávorcsík Dávid, Varga Dániel, Simonics Dávid, Nagy László, Makó József
felk. t.: Urban Péter és Kudlicska Róbert
• A járási kosárlabda-bajnokságon a lányok (Bögi Fanni, Gergely Eszter, Horváth Edina, Kassai Veronika, Kiss Dominika, Kluka Aranka, Miklós Matilda, Papp Zsuzsanna, Varga Barbara, Varga Viktória) 1., valamint kerületi 3. helyen a fiúk (Halászik Denis, Horváth Gergely, Horváth Mátyás, Jávorcsík Dávid, Makó József, Simonics Dávid, Szabó Károly, Varga Dániel) 4.helyen végeztek felk. t.: Kudlicska Róbert, Urban Péter
• Nagypályás fociban a csapat 4. helyezett lett. Bacsfai Márk, Ambrus Tamás, Borovsky Dániel, Csenkey Krisztián, Csiba Koppány, Čonga Péter, Hadacs Máté, Haják Norbert, Makó József, Nagy László, Póda László, Schavel László, Szmicsek Róbert, Tuba Márton felk. t.: Urban Péter
• A járási asztalitenisz-bajnokságon a fiúk csapata 2. helyezett lett: Makó József, Ruman Ádám, Radványi Mátyás IV.A,B felk. t.: Urban Péter
• A kerületi atlétikai bajnokságon Horváth Edina távolugrásban 3., Vitáloš Roland 100 m-es síkfutásban 3., 200 m-es síkfutásban 2., Dudáš Ádám 100 m-es síkfutásban 4., 200m-es síkfutásban 4., Varga Barbara távolugrásban 5. lett
felk. t.: Kudlicska Róbert, Urban Péter

Egyéb
• Az Expert országos műveltségi versenyen az EXPERT cím viselői: Jankó Mónika I.B, Vojtek Lili II.A, Haják Norbert III.A, Nemes Tamás, Cséfalvay Dániel IV.B
• A színjátszócsoport – DunArts tagjai felléptek a Jókai Napokon – fődíja, a legjobb rendezés, a legígéretesebb szereplő – Ferenczy-Anna-díj (Póda László): Koller Karolina, Rovenszky Emma, Csipak Mátyás I.A,B Kováts Virág, Hrabovszky Tünde, Hadacs Máté, Póda László, Krnáč Richard II.A,B Csikmák Katalin, Katona Eszter, Nagy Ádám, Zakál Réka III.A,B Hégli Bence, Gyetven Mihály IV.A vezetők: Matusek Attila, Zsidek Pál
• A rovásíró verseny országos résztvevője: Pőcz Eszter IV.B
• A bibliaverseny országos fordulójának résztvevői: Gergely Eszter, Nemes Tamás, Radványi Mátyás IV.A,B Vician Anna, Vician Borbála, Pálinkás Anna I.A, Páj Adél, Vojtek Lili, Szitási Ádám II.A felk. t.: Molnár Tamás
• a Hangzavar iskolaújság szerkesztői: Horváth Edina I.A, Lauko Barna I.B, Vincze Veronika, Ziff Stella II.A Kováts Virág, Hrabovslá Tünde, Koller Regina II.B, Katona Eszter, Zakál Réka III.A Csikmák Katalin, Szőcs Réka III.A,B, Oláh Barbara IV.A,B
• Tehetségnap az SZMPSZ szervezésében, kitüntetésben részesült tanulók tudományos kat.: Vojtek Lili, Haják Norbert, magyar nyelv kat. Ziff Stella felk. t.: Kulcsár Mónika

A Mentorprogram önkéntesei
• Koleszár Linda, Görföl Viktória, Csiba Vivien, Sárkány Giovanna, Borovsky Dániel, Kőszeghy Tímea, Sima Dávid, Árva Evelyn, Magyari Liza, Bajkai Vivien, Nagy Lora, Novák Bernadett, Pőcz Emma, Kiss Regina, Vincze Veronika, Világi Gabriella, Világi Réka, Somogyi Marianna, Ziff Stella, Fülöp Orsolya, Szitási Ádám, Miklóš Matilda, Jacenko Oksana, Kováts Virág, Holop Célia, Papp Zsuzsanna, Gál Sofia, Nagy Ádám, Zakál Réka, Szabó Dóra, Magát Dominika, Vaňo Tímea, Soós Polett, Magyar Dalma, Bottyán Nikolett, Koller Regina felk. t.:Kása Ildikó, Kulcsár Mónika

Check Also

Elbúcsúztunk a kilencedikeseinktől

A búcsúzásban, az elengedésben mindig van valami fájdalmas is. A 2017. június 29-én a kilencedikesek …